HABERLER http://www.saruhancinay.com//haberler.php http://bursa24.com.tr/turkiye-olimpian-derneginden-ogrencilere-anlamli-seminer.html 2014/12/29 11:17:26 TÜRKİYE OLİMPİAN DERNEĞİN’DEN ÖĞRENCİLERE ANLAMLI SEMİNER

Türkiye Olimpian Derneği Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek, düzenlenen panelde öğrencilerle spor bilinci ve kötü alışkanlıklarla ilgili önemli bilgiler...

Türkiye Olimpian Derneği Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek, düzenlenen panelde öğrencilerle spor bilinci ve kötü alışkanlıklarla ilgili önemli bilgiler verdi.


Türkiye Olimpian Derneği Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek, Genel Sekreter Dario Porsemay, milli yelken sporcu antrenörü Saruhan Çınay ve olimpian gönüllüsü eğitimci Hicabi Meral, Selimiye Tarım Anadolu Meslek Lisesi’nde öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldiler.
“Spor Eğitimi, Spor Bilinci ve Kötü Alışkanlıklar” konulu panelde Başkan Öztek, öğrencilere çevre bilinci ve sporcu sağlığı ile ilgili önemli bilgiler verdi. Daha sonra sigara, alkol ve uyuşturucunun zararlarını dile getirdi. İbrahim Öztek, sigaranın içinde var olan 4 bin çeşit zararlı maddenin akciğerleri hedef aldığını, günde bir paket sigara içen kişinin sigara içmeyenlere oranla on misli akciğer kanseri riski taşıdığına dikkat çekti. Ana okulundan itibaren çocuklara sporun aşılanması gerektiğine dikkat çeken Öztek, çocukların başlangıçta atletizm, jimnastik ve yüzme gibi sporlarla tanıştırılması gerektiğini vurguladı.
Sporcu antrenör Saruhan Çınay ise, öğrencilere yaptığı konuşmasında; sportif arkadaş ortamının insanı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırdığını, oyun ve eğlence zamanını da sportif çerçeve içinde gönlünce eğlenceden uzak kalmadan değerlendirebildiğini anlattı.
Dario Porsemay’ın davet ettiği, okulun başarılı sporcularından Rafet Ender Alemdar da spor ve spordaki başarıları ile kazanımlarını dile getirdi. Alemdar, şimdiden bir kulübün atletizm takımında yer aldığını, cirit disk ve gülle atışı dallarında başarı yolunda olduğunu, burs aldığını ve birçok ihtiyacının kulübünce karşılandığını belirtti. - See more at: http://bursa24.com.tr/turkiye-olimpian-derneginden-ogrencilere-anlamli-seminer.html#sthash.VcWirAPl.dpuf]]>
18]]>
]]>
http://www.saruhancinay.com/haberler.php?post=31
http://www.yurtgundemi.com/dumesf-ve-turkiye-olimpian-dernegi-nden-haberi-12080011.htm 2014/12/29 11:12:59

DUMESF ve Türkiye Olimpian Derneğinden İşbirliği

Sporcuları uyuşturucu ve dopingden uzak tutmak amacıyla DUMESF ve Türkiye Olimpian Derneği tarafından eğitim semineri ve panel düzenlendi.

Sporcuları uyuşturucu ve dopingden uzak tutmak amacıyla Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) ve Türkiye Olimpian Derneği tarafından eğitim semineri ve panel düzenlendi.

İstanbul Marmara Üniversitesi ve Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu'nda gerçekleşen etkinliklerde konuşan Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Onursal Başkanı ve Türkiye Olimpian Derneği Genel Başkanı Prof.Dr. İbrahim Öztek, uyuşturucu denilince konuya sigaradan başlanması gerektiğini belirterek, "Birayla başlayan alkol alımları giderek alkolikliğe dönüşüyor. Tinerle başlayan uyuşturucu kullanımı ise esrar, eroin, kokain, daha sonra da sentetik uyuşturucuların kullanımı ile insan kendi eli ile felaketini hazırlıyor" dedi.

Öztek, uyuşturucu ile mücadelede, her şeyden önce ailenin, arkadaşların ve okulda öğretmenlerin üzerlerine çok büyük bir görev düştüğünü belirterek, "Uyuşturucuya karşı en önemli kalkan spordur. Anaokulundan itibaren tüm çocukların temel spor dallarına yönlendirilmeleri sağlıklı nesiller yetiştirmenin ana kuralıdır" diye konuştu.

İstanbul Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Konferans salonunda ise, "Uyuşturucuyla Mücadelede Tek Yol Spor" adlı panel düzenlendi. Panele, Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Onursal Başkanı ve TürkiyeOlimpian Derneği Genel Başkanı Prof.Dr. İbrahim Öztek, Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) Genel Başkanı, Türkiye Olimpian Derneği Üyesi Kaya Muzaffer IlıcakTürkiye Olimpian Derneği Genel Sekreteri Dario Porsemay ve 119 kez milli yelken sporcusu olarak Türkiye'yi uluslararası şampiyonalarda temsil eden yelken milli sporcu ve antrenörü Saruhan Çinay, konuşmacı konuk olarak katıldı.

Prof. Dr. İbrahim Öztek alkol, uyuşturucu ve bonzai gibi kötü alışkanlıkların zararları ve insanlar üzerindeki etkilerinden bahsederek, bu maddelerden nasıl uzak durulması gerektiğini ve sporun önemini dile getirdi. - İstanbul

]]>
54]]>
]]> http://www.saruhancinay.com/haberler.php?post=30 http://www.yeniasya.com.tr/aile-saglik/uzmanlar-uyusturucuya-karsi-sporu-tavsiye-ediyor_311832 2014/12/29 11:11:07

Uzmanlar uyuşturucuya karşı sporu tavsiye ediyor

26 Aralık 2014, Cuma 21:44
İstanbul Marmara Üniversitesi ve Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu'nda son yıllarda gittikçe yaygınlaşan uyuşturucu kullanımı ve sporculara uyuşturucu ve dopingden nasıl uzak durabilecekleri konusunda yön vermelerine yardımcı olmak amacıyla Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) ve Türkiye Olimpian Derneği tarafından eğitim semineri ve panel düzenlendi.

İstanbul Marmara Üniversitesi ve Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu'nda gerçekleşen etkinliklere Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Onursal Başkanı ve Türkiye Olimpian Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek, Genç iş adamlarından sinema oyuncusu Mehmet Aslan, Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) Genel Başkanı,Türkiye Olimpian Derneği Üyesi Kaya Muzaffer Ilıcak, Türkiye Olimpian Derneği Genel Sekreteri Dario Porsemay ve 119 kez milli yelken sporcusu olarak ülkemizi uluslararası şampiyonalarda temsil eden. Yelken Milli Sporcu ve Antrenörü Saruhan Çinay konuşmacı konuk olarak katıldı.

İstanbul Marmara Üniversitesindeki konferansa, Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Onursal Başkanı ve Türkiye Olimpian Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek ve genç iş adamlarından sinema oyuncusu Mehmet Aslan katıldı. Marmara Üniversitesindeki konferans Marmara Üniversitesi Türk Kültürü Kulübü Başkanı Fatih Baş ve yardımcıları tarafından organize edildi.

Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Onursal Başkanı ve Türkiye Olimpian Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek, uyuşturucu denilince konuya sigaradan başlanması gerektiğini, birayla başlayan alkol alımlarının giderek alkolikliğe dönüştüğünü, tinerle başlayan uyuşturucu kullanımının esrar, eroin, kokain, daha sonra da sentetik uyuşturucuların kullanımı ile insanın kendi eli ile felaketini hazırladığını belirtti.

Öztek, uyuşturucu ile mücadelede; her şeyden evvel ailenin, arkadaşların, okulda öğretmenlerin üzerlerine çok büyük bir görev düştüğünü ifade etti.

Uyuşturucuya karşı en önemli kalkanın spor olduğunu ve anaokulundan itibaren tüm çocukların temel spor dallarına yönlendirilmelerin sağlıklı nesiller yetiştirmenin ana kuralı olduğunu anlattı.

Sinema oyuncusu Mehmet Aslan ise, özellikle son günlerde giderek artan ve kullanım sonrası ölüme neden olan bonzaiye karşı mücadelede iyi eğitimli sivil toplum örgütü üyelerine büyük iş düştüğünü belirtti. Bu maddenin Türk gençliği için yeni bir felaket olduğunu vurguladı.

ATAŞEHİR ADIGÜZEL MESLEK YÜKSEKOKULU PANELİ

İstanbul Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu'nda "Uyuşturucuyla Mücadelede Tek Yol Spor" adlı panel düzenlendi.

Panele, Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Onursal Başkanı ve Türkiye Olimpian Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek, Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) Genel Başkanı, Türkiye Olimpian Derneği Üyesi Kaya Muzaffer Ilıcak, Türkiye Olimpian Derneği Genel Sekreteri Dario Porsemay ve 119 kez milli yelken sporcusu olarak Türkiye'yi uluslararası şampiyonalarda temsil eden yelken milli sporcu ve antrenörü Saruhan Çinay konuşmacı konuk olarak katıldı.

Prof. Dr. İbrahim Öztek alkol, uyuşturucu ve bonzai gibi kötü alışkanlıkların zararları ve insanlar üzerindeki etkilerinden bahsederek, bu maddelerden nasıl uzak durulması gerektiğini ve sporun önemini dile getirdi.

Dario Porsemay öğrencilerin fikir ve düşüncelerini alarak sorularını cevaplarken milli sporcu ve Antrenör Saruhan Çinay sporla ilgili hayat deneyimlerini anlattı.

Kaya Muzaffer Ilıcak sporun faydaları, sporun insana kattığı fayda ve kazanımları, dopingin sporun ve sporcunun en büyük düşmanı olduğunu anlattı. Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu'nun (DUMESF) dünyada ve Türkiye'de ilk ve tek kurulan federasyon olduklarını amaçlarının, kötü alışkanlıklardan uzak sağlıklı nesiller yetişmesi için ailelerin, spor hocalarının ve öğretmenlerin birlikte çalışmaları çocukları erken yaşlarda spora yönlendirilmelerinin son derece önemli olduğu vurgusunu yaptı.

Kaya Muzaffer Ilıcak, federasyonun istikrarlı sporcuları, spor topluluklarını ve aileleri bir araya getirerek uyuşturucuyla savaşta tek çarenin spor olduğunu dünyaya anlattıklarını da belirterek, "Amacımız ’temiz spor, temiz nesil’ olgusunu bütün branşlara ve toplumun her kesimine yerleştirmek." dedi.

Panel sonunda katılımcılara katkılarından dolayı Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Hüsnü Tolu teşekkür belgesi taktim etti.

]]>
0]]>
]]> http://www.saruhancinay.com/haberler.php?post=29 http://www.milliyet.com.tr/dumesf-ve-turkiye-olimpian-dernegi-nden-istanbul-yerelhaber-542302/ 2014/12/29 11:09:28

İstanbul

 
  •  
  •  
  •  
  •  
27 Aralık 2014 - 00:56

DUMESF VE TÜRKİYE OLİMPİAN DERNEĞİ’NDEN İŞBİRLİĞİ

  •  
  •  
  •  
 

IHA

sporcuları uyuşturucu ve dopingden uzak tutmak amacıyla Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) ve Türkiye Olimpian Derneği tarafından eğitimsemineri ve panel düzenlendi.
İstanbul Marmara Üniversitesi ve Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nda gerçekleşen etkinliklerde konuşan Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Onursal Başkanı ve Türkiye Olimpian Derneği Genel Başkanı Prof.Dr. İbrahim Öztek, uyuşturucu denilince konuya sigaradan başlanması gerektiğini belirterek, “Birayla başlayan Alkol alımları giderek alkolikliğe dönüşüyor. Tinerle başlayan uyuşturucu kullanımı ise esrar, eroin, kokain, daha sonra da sentetik uyuşturucuların kullanımı ile insan kendi eli ile felaketini hazırlıyor” dedi.
Öztek, uyuşturucu ile mücadelede, her şeyden önce ailenin, arkadaşların ve okulda öğretmenlerin üzerlerine çok büyük bir görev düştüğünü belirterek, “Uyuşturucuya karşı en önemli kalkan spordur. Anaokulundan itibaren tüm çocukların temel spor dallarına yönlendirilmeleri sağlıklı nesiller yetiştirmenin ana kuralıdır” diye konuştu.
İstanbul Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Konferans salonunda ise, “Uyuşturucuyla Mücadelede Tek Yol Spor” adlı panel düzenlendi. Panele, Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Onursal Başkanı ve Türkiye Olimpian Derneği Genel Başkanı Prof.Dr. İbrahim Öztek, Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) Genel Başkanı, Türkiye Olimpian Derneği Üyesi Kaya Muzaffer Ilıcak, Türkiye Olimpian Derneği Genel Sekreteri Dario Porsemay ve 119 kez milli yelken sporcusu olarak Türkiye’yi uluslararası şampiyonalarda temsil eden yelken milli sporcu ve antrenörü Saruhan Çinay, konuşmacı konuk olarak katıldı.
Prof. Dr. İbrahim Öztek alkol, uyuşturucu ve bonzai gibi kötü alışkanlıkların zararları ve insanlar üzerindeki etkilerinden bahsederek, bu maddelerden nasıl uzak durulması gerektiğini ve sporun önemini dile getirdi.

]]>
11]]>
]]> http://www.saruhancinay.com/haberler.php?post=28 http://www.adiguzel.edu.tr/25-aralik-persembe-gunu-narkotik-adli-panel-duzenlendi/ 2014/12/26 11:17:53

25 Aralık Perşembe Günü “ Narkotik” Adlı Panel Düzenlendi.

 

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Konferans salonunda 25 Aralık Perşembe günü “ Narkotik” adlı panel düzenlendi. Panele Türkiye Olimpian Derneği Genel Başkanı Prof.Dr. İbrahim ÖZTEK, Türkiye Olimpian Derneği Genel Sekreteri Dario PORSEMAY, Türkiye Olimpian Derneği Üyesi Kaya Muzaffer ILICAK ve Milli Sporcu ve Antranör Saruhan ÇINAY konuşmacı konuk olarak katıldı. Prof. Dr. İbrahim ÖZTEK sigara, alkol, uyuşturucu ve bonzai gibi kötü alışkanlıkların zararları ve insanlar üzerindeki etkilerinden bahsederek, bu maddelerden nasıl uzak durulması gerektiğini ve sporun önemini dile getirdi. Dario PORSEMAY öğrencilerin fikir ve düşüncelerini alarak sorularını cevaplarken Milli Sporcu ve Antranör Saruhan ÇINAY sporla ilgili hayat deneyimlerini anlattı. Kaya Muzaffer ILICAK sporun faydaları, sporun insana kattığı fayda ve kazanımları, bağımlılıktan kurtulmanın yolları gibi konuları ele aldı. Panel sonunda katılımcılara katkılarından dolayı Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Hüsnü TOLU Teşekkür Belgesi taktim etti.

]]>
114590]]>
]]> http://www.saruhancinay.com/haberler.php?post=27 http://www.haberler.com/yelken-7-4934394-haberi/ 2014/12/12 13:15:00

Yelken

Laser Milli Takımı, 19 23 Ağustos tarihlerinde İstanbul'da kamp yapacak


Türkiye
 Yelken Federasyonu, Laser Milli Takımı'nın 19-23 Ağustos tarihlerinde İstanbul'da kamp yapacağını bildirdi.

Federasyondan yapıblan açıklamada, Heybeliada Su Sporları Kulübü'nde antrenörler Saruhan Çınay ve Emrah Sürmen gözetiminde yapılacağı belirtilen kampa, Avrupa Laser Radial Gençler Şampiyonu Pınar Kaynar ve 17. Akdeniz Oyunları'nda kadınlar laser radial sınıfında bronz madalya kazanan Nazlı Çağla Dönertaş'ın da katılacakları belirtildi.

Milli takım kampına davet edilen sporcular şöyle:

Ecem Güzel, S.Onur Bilgen, Mustafa Çakır, Güneycan Kaptan, Utku Gönener, Mehmet Haliloglu, Alp Rodopman, Okan Arın, Onur Özkaya, Zeynep Beğenirsoy, PınarKaynar, Nazlı Çağla Dönertaş. - İstanbul

]]>
14]]>
]]> http://www.saruhancinay.com/haberler.php?post=25 http://www.haberler.com/yelken-7-4986410-haberi/ 2014/12/12 13:11:20 ]]>
1292]]>
]]> http://www.saruhancinay.com/haberler.php?post=24 http://www.turkiyegazetesi.com.tr/spor/76684.aspx 2014/12/05 12:26:48 Nazlı Çağla'dan gümüş madalya geldi
 
Facebook'ta paylaş!
Nazlı Çağla'dan gümüş madalya geldi

Santander 2013 Yelken Test Yarışı, Laser radial sınıfında Nazlı Çağla Dönertaş gümüş madalya kazandı.

İspanya'nın Santander kentinde 9-15 Eylül tarihlerinde yapılan Santander 2013 Yelken Test Yarışı'nda milli sporcu Nazlı Çağla Dönertaş, gümüş madalya kazandı.Yelken Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre antrenörlüğünü Saruhan Çınay'ın yaptığı Milli Takım'da, Nazlı Çağla Dönertaş, laser radial sınıfında gümüş madalyanın sahibi oldu. Aynı sınıfta Türkiye'yi temsil eden Pınar Kaynar ise 10. sırada yer aldı.Ayrıca laser standart sınıfında Mustafa Çakır 15'inci, Onur Saffet Bilgen 21'inci, bayanlar RSX'de Dilara Uralp 20'nci, erkekler RSX'de ise Pamir Saçkan 29'uncu oldu.

 

Kaynak: AA
]]>
22]]>
]]> http://www.saruhancinay.com/haberler.php?post=23 http://www.yabantv.com/haber/10040-mustafa-cakir-avrupa-sampiyonu 2014/12/05 12:24:15 Mustafa Çakır Avrupa Şampiyonu

Mustafa Çakır Laser Europa Cup Şampiyonu'nun da 87 yarışçıyı Geçip Şampiyon Oldu...

Mustafa Çakır Avrupa Şampiyonu

Yelkende bir şampiyonluk haberi de Fransa’nın Martigues kentinde düzenlenen Laser Europa Cup yarışlarından geldi.

 

Heybeliada Su Sporları Kulübü’nün sağladığı imkanla yarışlara katılan Mustafa Çakır, 88 rakibini geride bırakarak birincilik kürsüsüne çıktı. Şampiyonada toplam 433 sporcu mücadele etti.

4-9 Nisan tarihleri arasında Fransa’nın Martigues kentinde gerçekleşen ve Türkiye Yelken Federasyonu 2012 takviminde de yer alan Laser Europa Cup yarışlarına Türkiye’den 9 sporcu katıldı.

 

TYF’nin Laser Radial sınıfında Kemal Muslubaş antrenörlüğünde gönderdiği 6 kişilik Milli Takım’ının yanı sıra İstanbul Yelken Kulübü’nden 2, Heybeliada Su Sporları Kulübü’nden de bir sporcu şampiyonada kendi imkanları ile yer aldı.

 

KUPAYI KUCAKLADI

 

Saruhan Çinay’ın antrenörlüğünde Heybeliada Su Sporları Kulübü’nün sağladığı destekle Laser Standart sınıfında farklı ülkelerden gelen 88 rakibi ile 5 yarışlık seri boyunca mücadele eden Mustafa Çakır, 1-7-3-2’lik derecelerle Europa Cup Şampiyonu olarak podyuma çıktı ve kupayı kucakladı.

 

Çakır, hatırlanacağı gibi Avustralya Perth’te de ülkemize olimpiyat kotası kazandırmıştı.

 

Laser 4.7’de en iyi derecemizi 14’üncülükle İYK’dan Doğa Arıbaş, Laser Radial’de de 46’ncılıkla Onur Özkaya (KSK) elde etti.

 

LASER STANDART (Katılan sporcu sayısı: 88)

1. Mustafa Çakır (Heybeliada Su Sporları Kulübü)

]]>
8631]]>
]]> http://www.saruhancinay.com/haberler.php?post=22 http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/34/22/965053/icerikler/spor-egitimi-ve-kotu-aliskanliklardan-korunma-paneli_962922_gorme_engelli.html 2014/12/05 12:22:17 T.C. 
MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI
İSTANBUL - ÜSKÜDAR - Selimiye Tarım Anadolu Meslek Lisesi, Tarım Meslek Lisesi

Ana Sayfa  Haberler  Spor Eğitimi ve Kötü Alışkanlıklardan Korunma Paneli
Spor Eğitimi ve Kötü Alışkanlıklardan Korunma Paneli Yayın tarihi: 19.12.2013 - 17:37

Spor Eğitimi ve Kötü Alışkanlıklardan Korunma Paneli 

Spor Eğitimi ve Kötü Alışkanlıklardan Korunma 

Okulumuz konferans salonunda Panelistler Sn. Prf. Dr. İbrahim Öztürk ( Türkiye Olimpian Derneği Başkanı), Sn. Dario Porsemay ve Yelken Milli Takımı Antrenörlerinden Saruhan Çinay tarafından panel düzenlendi. Öğrencilerimizin panele katılması ve sporcu öğrencilerimizin forumda söz almasıyla devam etti. Sporcu öğrencilerimizle hatıra fotoğrafı çektiren panelistlere okulumuz Peyzaj ve Süs Bitkileri alanı öğrencileri hazırladıkları çiçekleri panelistlere takdim ettiler.

 

SporSporSporSporSporSporSporSporSporSporSpor

]]>
1395]]>
]]> http://www.saruhancinay.com/haberler.php?post=21 http://aydinlarocagi.org/2013/12/turkiye-olimpian-derneginden-ogrencilere-anlamli-seminer/#.VIGHgzGsWSo 2014/12/05 12:19:23 Prof. Dr. İbrahim ÖZTEK

İSTANBUL (İHA) – Türkiye Olimpian Derneği Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek, düzenlenen panelde öğrencilerle spor bilinci ve kötü alışkanlıklarla ilgili önemli bilgiler verdi.
Türkiye Olimpian Derneği Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek, Genel Sekreter Dario Porsemay, milli yelken sporcu antrenörü Saruhan Çınay ve olimpian gönüllüsü eğitimci Hicabi Meral, Selimiye Tarım Anadolu Meslek Lisesi’nde öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldiler.
“Spor Eğitimi, Spor Bilinci ve Kötü Alışkanlıklar” konulu panelde Başkan Öztek, öğrencilere çevre bilinci ve sporcu sağlığı ile ilgili önemli bilgiler verdi. Daha sonra sigara, alkol ve uyuşturucunun zararlarını dile getirdi. İbrahim Öztek, sigaranın içinde var olan 4 bin çeşit zararlı maddenin akciğerleri hedef aldığını, günde bir paket sigara içen kişinin sigara içmeyenlere oranla on misli akciğer kanseri riski taşıdığına dikkat çekti. Ana okulundan itibaren çocuklara sporun aşılanması gerektiğine dikkat çeken Öztek, çocukların başlangıçta atletizm, jimnastik ve yüzme gibi sporlarla tanıştırılması gerektiğini vurguladı.
Sporcu antrenör Saruhan Çınay ise, öğrencilere yaptığı konuşmasında; sportif arkadaş ortamının insanı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırdığını, oyun ve eğlence zamanını da sportif çerçeve içinde gönlünce eğlenceden uzak kalmadan değerlendirebildiğini anlattı.
Dario Porsemay’ın davet ettiği, okulun başarılı sporcularından Rafet Ender Alemdar da spor ve spordaki başarıları ile kazanımlarını dile getirdi. Alemdar, şimdiden bir kulübün atletizm takımında yer aldığını, cirit disk ve gülle atışı dallarında başarı yolunda olduğunu, burs aldığını ve birçok ihtiyacının kulübünce karşılandığını belirtti.

]]>
15]]>
]]> http://www.saruhancinay.com/haberler.php?post=20 http://www.hurriyet.com.tr/spor/yatdunyasi/20313asp284. 2014/12/05 12:15:04
Heybeliada Su Sporları Kulübü'nün gururu

Milli yelkencimiz Mustafa Çakır, Yelken Avrupa Kupası yarışlarında birinci oldu.

Fransa'nın Martigues şehrinde 6-9 Nisan tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Kupası yarışlarında Laser sınııfında mücadele eden Mustafa Çakır, 18 ülkeden 88 sporcunun katıldığı yarışta 1. sırayı alarak önemli bir başarıya imza attı. Heybeliada Su Sporları Kulübü'nün sporcusu olan Mustafa Çakır, daha önce 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na katılmaya hak kazanmıştı.

Kemal Muslubaş ve Saruhan Çinay antrenörlüğünde Avrupa Kupası'na katılan diğer sporcularımızdan Laser 4.7 sınıfından Yaşar Doğa Arıbaş 14., Engin Özgen 39., Laser Radial sınıfında ise Onur Özkaya 46., Fırat Şahin 56., Alp Rona Rodopman 62., Mete Sayın 82., İnanç Haliloğlu 110., Kerim Kaan Ordu 111. sırayı aldı.

]]>
15]]>
]]> http://www.saruhancinay.com/haberler.php?post=19 Mustafa Çakır Avrupa Şampiyonu 2014 2014/10/03 14:06:29

Mustafa Çakır Laser Europa Cup Şampiyonu'nun da 87 yarışçıyı Geçip Şampiyon Oldu...

Yelkende bir şampiyonluk haberi de Fransa’nın Martigues kentinde düzenlenen Laser Europa Cup yarışlarından geldi. 

Heybeliada Su Sporları Kulübü’nün sağladığı imkanla yarışlara katılan Mustafa Çakır, 88 rakibini geride bırakarak birincilik kürsüsüne çıktı. Şampiyonada toplam 433 sporcu mücadele etti.


4-9 Nisan tarihleri arasında Fransa’nın Martigues kentinde gerçekleşen ve Türkiye Yelken Federasyonu 2012 takviminde de yer alan Laser Europa Cup yarışlarına Türkiye’den 9 sporcu katıldı. 


TYF’nin Laser Radial sınıfında Kemal Muslubaş antrenörlüğünde gönderdiği 6 kişilik Milli Takım’ının yanı sıra İstanbul Yelken Kulübü’nden 2, Heybeliada Su Sporları Kulübü’nden de bir sporcu şampiyonada kendi imkanları ile yer aldı. 


KUPAYI KUCAKLADI 


Saruhan Çinay’ın antrenörlüğünde Heybeliada Su Sporları Kulübü’nün sağladığı destekle Laser Standart sınıfında farklı ülkelerden gelen 88 rakibi ile 5 yarışlık seri boyunca mücadele eden Mustafa Çakır, 1-7-3-2’lik derecelerle Europa Cup Şampiyonu olarak podyuma çıktı ve kupayı kucakladı. 


Çakır, hatırlanacağı gibi Avustralya Perth’te de ülkemize olimpiyat kotası kazandırmıştı. 

Laser 4.7’de en iyi derecemizi 14’üncülükle İYK’dan Doğa Arıbaş, Laser Radial’de de 46’ncılıkla Onur Özkaya (KSK) elde etti. 


LASER STANDART (Katılan sporcu sayısı: 88)

1. Mustafa Çakır (Heybeliada Su Sporları Kulübü) 

LASER RADIAL (Katılan sporcu sayısı: 220)

046. Onur Özkaya (KSK Yelken Şubesi) -Milli Takım-

056. Fırat Şahin (Gökova Yelken Kulübü) -Milli Takım-

062. Alp Rodopman (FB Yelken Şubesi) -Milli Takım-

082. Mete Sayın (FB Yelken Şubesi) -Milli Takım-

110. İnanç Haliloğlu (KSK Yelken Şubesi) -Milli Takım-

111. Kerim Kaan Ordu (FB Yelken Şubesi) -Milli Takım- 

Laser Radial Tüm Sonuçlar  

LASER 4.7 (Katılan sporcu sayısı: 125)

14. Doğa Arıbaş (İstanbul Yelken Kulübü)

39. Engin Özel (İstanbul Yelken Kulübü) 


Kaynak: TurkSail
 

8 Ağustos 2014 Cuma 12:36:14

http://www.yabantv.com/haber/10040-mustafa-cakir-avrupa-sampiyonu

]]>
17]]>
]]> http://www.saruhancinay.com/haberler.php?post=18 SPOR VE SAĞLIK KONULU PANEL 2014 2014/10/03 14:04:55

SPOR VE SAĞLIK KONULU PANEL

Türk Olimpian Derneği Başkani Prof.İbrahim Öztek,Genel Sekreter Dario Porsemay, Panelist Saruhan Çinay Ve Sporcumuz Aytunç Lokum, Tarhan Lisesi'nde Düzenlenen Panelde Yaklaşik 300 Öğrenciye Spor Ve Sağlik Konularini İçeren Sunum Yapti.Sosyal Sorumluluk Anlaminda Öğrencilere Ulaşan Antrenör Ve Sporcumuzu Tebrik Ederiz.

May 8, 2014

http://www.hssk.org/index.php/component/k2/item/283-spor-ve-saglik-konulu-panel/283-spor-ve-saglik-konulu-panel

]]>
27]]>
]]> http://www.saruhancinay.com/haberler.php?post=17 www.marinarehberi.com, Saruhan Çinay, Mayıs 2014 2014/10/03 14:03:27  

YAZ SEZONU GELİYOR YELKENLER DAHA BÜYÜK BİR ŞEVKLE AÇILIYOR…

2014 senesi yelken sporu ile ilgilenen kişilerin takip edeceği bir çok yarış ve organizasyon ile başladı.

Yelken federasyonunun yönetim değişikliği ile başlayan 2014 senesi, sporcularımızın özellikle yurtdışı yarışlarında başarılı dereceler alması ile devam etti. Yat yarış sezonunun da açılması ile birlikte Türk yelken severler dünyanın ve ülkemizin dört bir yanında yelken basmaya devam ediyor.Bu sene Türk yelkencilerini heyecanlandıran en büyük olay kuşkusuz bir Türk teknesinin Volvo Okyanus Yarışı’ nda yarışacak olması olacak. Yelken sporunun en zorlu mücadelelerinden biri hatta en zorlusu olan bu yarışta bir Türk teknesinin yarışacak olmasından daha büyük bir adım şimdilik yok gibi gözüküyor. Ekibinin hemen hepsinin yabancı sporculardan oluşuyor olması bazı tartışmalara yol açsa da, bu tartışma şüphesiz biz yelkencilere fayda sağlayacak bir tartışma olmayacak. Hala devam eden ekip üyeleri seçiminde bir Türk yelkencisinin de bulunduğunu belirtmekte fayda var. Bu organizasyonda emeği geçen herkesi kutlamak gerekir.
Olimpik sınıflar kategorilerinde ise ülkemiz ve sporcularımızı eylül ayı içerisinde zorlu kota mücadeleleri bekliyor olacak. 2016 Olimpiyat Oyunları’na ilk katılım yarışı olan Dünya Şampiyonası İspanya/Santander’ de yapılacak. Bu zorlu yarışlar öncesi sporcular yoğun bir programı takip etmekteler.Yaz döneminin gelmesi ile birlikte kulüpler bünyesinde açılan yelken kurs programları ile birlikte camiamıza yeni bireyler katılacak. Her geçen gün yelken sporuna olan ilginin artması biz yelkencileri memnun ediyor. Bu büyümenin beraberinde getirdiği bazı sıkıntıları da, henüz büyümeden çözmenin yollarını da aramak gerekiyor. Lise ve üniversite öğrencilerine yönelik yarış organizasyonlarının artması da yelken camiası için, geleceğe yönelik güzel aktiviteler olarak göze çarpıyor.Tüm yelkencilerin yaz sezonunun istedikleri gibi geçmesini temenni eder, rüzgarın kolaylarına esmesini dilerim.Saruhan Çinay
Mayıs, 2014
http://www.marinarehberi.com/#!saruhan-cinay-guncel/c1t9y
0 yorumlar]]>
1]]>
]]> http://www.saruhancinay.com/haberler.php?post=16 Türkiye Olimpian Derneğin'den Öğrencilere Anlamlı Seminer 2013 2014/10/03 14:02:26 Türkiye Olimpian Derneğin'den Öğrencilere Anlamlı Seminer 

Türkiye Olimpian Derneği Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek, düzenlenen panelde öğrencilerle spor bilinci ve kötü alışkanlıklarla ilgili önemli bilgiler verdi.


Türkiye Olimpian Derneği Başkanı Prof. Dr. İbrahim Öztek, Genel Sekreter Dario Porsemay, milli yelken sporcu antrenörü Saruhan Çınay ve olimpian gönüllüsü eğitimci Hicabi Meral, Selimiye Tarım Anadolu Meslek Lisesi'nde öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldiler.


"Spor Eğitimi, Spor Bilinci ve Kötü Alışkanlıklar" konulu panelde Başkan Öztek, öğrencilere çevre bilinci ve sporcu sağlığı ile ilgili önemli bilgiler verdi. Daha sonra sigara, alkol ve uyuşturucunun zararlarını dile getirdi. İbrahim Öztek, sigaranın içinde var olan 4 bin çeşit zararlı maddenin akciğerleri hedef aldığını, günde bir paket sigara içen kişinin sigara içmeyenlere oranla on misli akciğer kanseri riski taşıdığına dikkat çekti. Ana okulundan itibaren çocuklara sporun aşılanması gerektiğine dikkat çeken Öztek, çocukların başlangıçta atletizm, jimnastik ve yüzme gibi sporlarla tanıştırılması gerektiğini vurguladı.

Sporcu antrenör Saruhan Çınay ise, öğrencilere yaptığı konuşmasında; sportif arkadaş ortamının insanı kötü alışkanlıklardan uzaklaştırdığını, oyun ve eğlence zamanını da sportif çerçeve içinde gönlünce eğlenceden uzak kalmadan değerlendirebildiğini anlattı.


Dario Porsemay'ın davet ettiği, okulun başarılı sporcularından Rafet Ender Alemdar da spor ve spordaki başarıları ile kazanımlarını dile getirdi. Alemdar, şimdiden bir kulübün atletizm takımında yer aldığını, cirit disk ve gülle atışı dallarında başarı yolunda olduğunu, burs aldığını ve birçok ihtiyacının kulübünce karşılandığını belirtti. – İSTANBUL22.12.2013 19:13 (İhlas Haber Ajansı)

http://www.sondakika.com/haber/haber-turkiye-olimpian-dernegin-den-ogrencilere-anlamli-5455700/

]]>
14]]>
]]> http://www.saruhancinay.com/haberler.php?post=15 Santander 2013 Yelken Test Yarışı 2014/10/03 14:00:47 Nazlı Çağla'dan gümüş madalya geldi

Santander 2013 Yelken Test Yarışı, Laser radial sınıfında Nazlı Çağla Dönertaş gümüş madalya kazandı.


İspanya'nın Santander kentinde 9-15 Eylül tarihlerinde yapılan Santander 2013 Yelken Test Yarışı'nda milli sporcu Nazlı Çağla Dönertaş, gümüş madalya kazandı.Yelken Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre antrenörlüğünü Saruhan Çınay'ın yaptığı Milli Takım'da, Nazlı Çağla Dönertaş, laser radial sınıfında gümüş madalyanın sahibi oldu. Aynı sınıfta Türkiye'yi temsil eden Pınar Kaynar ise 10. sırada yer aldı.Ayrıca laser standart sınıfında Mustafa Çakır 15'inci, Onur Saffet Bilgen 21'inci, bayanlar RSX'de Dilara Uralp 20'nci, erkekler RSX'de ise Pamir Saçkan 29'uncu oldu.

Kaynak: AA

16.09.2013 13:58

http://www.turkiyegazetesi.com.tr/spor/76684.aspx

]]>
18]]>
]]> http://www.saruhancinay.com/haberler.php?post=14 Laser Milli Takımı hazırlıklarını tamamladı.http://spor.haberler.com/yelken-7-4986410-haberi/ , Laser Milli Takımı hazırlıklarını tamamladı. Agustos 2013 2014/10/03 13:59:22 Laser Milli Takımı, dünya ve Avrupa şampiyonası öncesinde hazırlıklarını tamamladı.

Yelken Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, antrenör Saruhan Çınay yönetimindeki Türkiye Laser Milli Takımı, 30 Ağustos-6 Eylül tarihleri arasında İrlanda yapılacak Laser Radial Dünya ve Avrupa Şampiyonası ile Laser Standart Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını tamamladı. 

Dublin kentinde gerçekleştirilecek yarışlarda milli takım kadrosunda şu isimler yer aldı:

Laser Radial Kadın: Nazlı Çağla Dönertaş, Pınar Kaynar

Laser Standart: Saffet Onur Bilgen, Mustafa Çakır

Laser Radial Erkek: Onur Özkaya, Okan Arın – Ankara

27 Ağustos 2013 12:26

http://spor.haberler.com/yelken-7-4986410-haberi/

]]>
1]]>
]]> http://www.saruhancinay.com/haberler.php?post=13 http://spor.haberler.com/yelken-7-4934394-haberi/ , Laser Milli Takımı, 19 23 Ağustos 2013 tarihlerinde İstanbul'da kamp yapacak. 2014/10/03 13:57:57 Laser Milli Takımı, 19-23 Ağustos tarihlerinde İstanbul'da kamp yapacak

Türkiye Yelken Federasyonu, Laser Milli Takımı'nın 19-23 Ağustos tarihlerinde İstanbul'da kamp yapacağını bildirdi.


Federasyondan yapıblan açıklamada, Heybeliada Su Sporları Kulübü'nde antrenörler Saruhan Çınay ve Emrah Sürmen gözetiminde yapılacağı belirtilen kampa, Avrupa Laser Radial Gençler Şampiyonu Pınar Kaynar ve 17. Akdeniz Oyunları'nda kadınlar laser radial sınıfında bronz madalya kazanan Nazlı Çağla Dönertaş'ın da katılacakları belirtildi.

Milli takım kampına davet edilen sporcular şöyle:


Ecem Güzel, S.Onur Bilgen, Mustafa Çakır, Güneycan Kaptan, Utku Gönener, Mehmet Haliloglu, Alp Rodopman, Okan Arın, Onur Özkaya, Zeynep Beğenirsoy, Pınar Kaynar, Nazlı Çağla Dönertaş. – İstanbul


13 Ağustos 2013 11:46

http://spor.haberler.com/yelken-7-4934394-haberi/

]]>
0]]>
]]> http://www.saruhancinay.com/haberler.php?post=12 http://spor.haberler.com/yelken-milli-takimi-mersin-de-kampa-girdi-4560706-haberi/ 2013 2014/10/03 13:54:48 Yelken Milli Takımı Mersin'de Kampa GirdiMersin'de gerçekleştirilen 'Yelken Federasyonu Kupası Yarışları'nın ardından başarılı olan sporcular Milli Takım'ın aday kadrosuna alındı.

Bu yıl 19-23 Nisan tarihleri arasında Mersin'de gerçekleştirilen 'Yelken Federasyonu Kupası Yarışları'nın ardından başarılı olan sporcular Yelken Türk Milli Takımı'nın aday kadrosuna alındı. Aday kadro Mersin'de kampa girdi. Kadroya alınan sporcuların içerisinden 4 sporcu, Akdeniz Oyunları'nda yarışmak üzere seçilecek.


Dün Marina Yat Limanı'nda kampa giren Yelken Milli Takımı, günde tek idman yapıyor. Milli Takım antrenörleri Mert Kara Kaplan, Burçin Yılmaz ve Saruhan Çinay nezaretinde günde yaklaşık 3 saat antrenman yapan sporcular, Akdeniz Oyunları'nda yarışmak için kıyasıya mücadele veriyorlar.


Antrenman öncesi İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Milli Takım Antrenörü Saruhan Çinay, 19-23 Nisan tarihleri arasında yaklaşık 350 sporcunun katılımıyla Yelken Federasyonu Yarışları'nı Mersin'de gerçekleştirdiklerini hatırlatarak, "4 gün süren bir yarış süreci gerçekleştirdik. Hava koşulları olarak zorlu bir hava koşulu bizi Mersin'de karşıladı. Ama faaliyet ve program olarak gayet güzel bir organizasyon gerçekleşti. Başarılı olan sporcular ödüllerini kazandılar ve ardından Milli Takım kamp programına dahil oldular. Şu anda Milli Takım aday kadrosu çalışmalarını Mersin şehrinde gerçekleştiriyor. Oldukça keyifli antrenmanlar gerçekleştirmeye bugün itibariyle başladık" dedi.
Mersin'e uzun zamandır yelken faaliyeti yapmak için gelmediklerini belirten Çinay, "Mersin halkı bizi oldukça sıcak karşıladı. Mersin halkına teşekkür ediyoruz.

20-30 Haziran'da Mersin'de gerçekleştirilecek olan Akdeniz Oyunları'ndaki yarış hedef yarışımız olacak. Yani önümüzdeki ilk büyük organizasyon Akdeniz Oyunları. O yüzden de kamp çalışmalarımızı Mersin'de gerçekleştiriyoruz. 5 Haziran'dan itibaren de Yelken Milli Takımı olarak Akdeniz Oyunları'na katılacak sporcularımız burada 15 günlük bir kamp programı gerçekleştirilecek" diye konuştu.


"3 SEÇME YARIŞININ ARDINDAN AKDENİZ OYUNLARI'NA KATILACAK SPORCULAR BELİRLENECEK"


Akdeniz Oyunları'na Türkiye'nin yelken dalında 2 sınıfta katılacağını vurgulayan Çinay, "Toplamda 4 sporcu bu oyunlara katılmış olacak. Yaklaşık 20 kişilik bir aday kadro var. Bu aday kadroda ülke içinde gerçekleştirilen 3 yarış sonucuna göre bu yarışları kazanan sporcular Akdeniz Oyunları'na katılma hakkını kazanacaklar. Şu anda Marmaris dışında bütün yarışları gerçekleştirdik. Marmaris'de 19-23 Mayıs'da gerçekleştirilecek bir seçme yarışımız var. O yarıştan sonra
Akdeniz Oyunları'na katılacak kafile netlik kazanmış olacak" şeklinde konuştu.

Yelken sporunun Türkiye'de çok sağlıklı bilinen bir spor dalı olmadığının altını çizen Çinay, sözlerini şöyle sürdürdü: "Türk halkı genelde spor olarak futbolu biliyor. Onun haricinde amatör branşlara pek fazla ilgimiz yok. Yelken sporu ile ilgili yanlış bir izlenim vardı bu zamana kadar. Genelde belli bir zümrenin yaptığı bir spor olarak biliniyordu ancak

ülkemizin, Bakanlığımızın ve Federasyonumuzun verdiği destekler ve kulüplerimizin üstlendiği misyon doğrultusunda artık yeni başlayan çocuklarımızın tüm masrafları, tüm ekipmanları, tüm tekne donanımları bu kulüpler tarafından temin edilmekte. Bu sayede çocuklar sadece yaz kurslarında, okulların olmadığı tarihlerde yelken eğitimi veren kulüplere giderek yelken sporunu öğrenebilirler. Tüm halkımızı, çocuklarımızı yelken ve denizle barıştırmak, denizle içi içe onları yelken sporu ile tanıştırmayı hedefliyoruz"

Milli Takım sporcularından Deniz Dağdelen ise 2007 yılında yelken sporuna başladığını ifade ederek, "Başlama nedenim aslında babam eski yelkenci o istedi. Bende kabul ettim değişik bir spor olduğu için. Bana çok şey kazandırdı. Arkadaş çevresi yada başka ülkelerdeki insanlarla tanıştık. Okulla birlikte de aslında çok güzel yürütebiliyorum. Biraz zor oluyor ama gerçekten yapılamayacak bir şey değil. Gayet heyecan verici, rahatlatıcı, denizde tek başınasın. Hedefim Avrupa Şampiyonası'nda bu sene derece yapmak" ifadelerini kullandı.

Milli Takım sporcularından Utku Günerer de Türk Milli Takımı adına yaklaşık 250 yarışa katıldığını belirterek, "Şimdiki hedefimiz de Akdeniz Oyunları'nda ülkemizi temsil etmek. 4 gün önce başlayan Federasyon Kupası yarışlarımız vardı o da Akdeniz Oyunları seçmelerinden biriydi. Bundan sonra bir seçme yarışımız daha var. Onla beraber Akdeniz Oyunları'na gidecek kadro belirlenecek. Onun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu. - MERSİN

http://spor.haberler.com/yelken-milli-takimi-mersin-de-kampa-girdi-4560706-haberi/


25 Nisan 2013 11:23

]]>
16]]>
]]> http://www.saruhancinay.com/haberler.php?post=11