KONAKLAMALI / KONAKLAMASIZ ÇOCUK VE GENÇ YELKEN YAZ KAMPLARI

HEYBELİADA SU SPORLARI KULÜBÜ 2015 YELKEN YAZ KAMPI

HSSK Yelken Programı

Kozmopolit şehir yapısının en çok görüldüğü İstanbul’da hayat yoğun ve hızlı bir şekilde akmaktadır. Okulların kapandığı yaz döneminde çocuklarımızı trafikten, hava kirliliğinden ve betonlaşmış şehir yapısından uzaklaştırıp doğa ile iç içe yaşama imkanı sunuyoruz. Çocuklarımıza yelken sporunu tanıtıp, eğlenerek öğrenmeyi, disiplin içerisinde yaşamayı, yardımlaşmayı ve özgüven sahibi bireyler yetiştirmeyi amaç edindik.

İstanbul'a 3 deniz mili yakınlıkta, eşsiz bir doğası olan Heybeliada’da çocuklarımıza 2’şer haftalık unutulmayacak bir yaşam deneyimi sunuyoruz.

1984 senesinde kurulan Heybeliada Su Sporları Kulübü su sporlarını geliştirmeyi ve sağlıklı bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiş bir spor kulübüdür. Yelken branşında ulusal ve uluslararası bir çok önemli başarıya sahip, 2012 Londra Olimpiyatlarına ve 2013 Akdeniz Olimpiyatlarına sporcu gönderebilen sayılı kulüplerden biri olmuştur. Bu başarısını ve ilkesel duruşunu sürdürmeyi hedefleyen kulübümüz genç sporcu adaylarına aşağıda bulunan programları sunmaktadır.

Yaz kampı deyip geçmeyin.


Tüm ebeveynler, çocuklarımız yaz döneminde ne yapacak sorusuna cevap bulmak için uzun araştırmalar yapar. En değerli varlıkları olan çocuklar için en güzeli ve en faydalısı bulunmaya çalışılır. Heybeliada Su Sporları Kulübü olarak bu sene de sizler ile birlikte olacağız.

Yaz dönem kamplarımızın bitiminde eğitim alan çocuklarımıza yelken branşını kış aylarında da yapma fırsatını sunuyoruz. Eğitim alan çocuklarımız bununla kalmayıp , kış dönemlerinde de devam eden takım antrenmanlarına katılabilir, yelken lisansı çıkartabilir , ulusal yarışlara katılıp, ülkemizi yurtdışında temsil eden şanslı sporculardan biri de olabilir.Bu uzun yolculuğun ilk adımlarını gelin beraber atalım.


Konaklamalı Yelken Yaz Kampı

Çocuklarımız, 2 haftalık bir sürede yelken sporunu öğrenmenin yanı sıra, ebeveynlerinden bağımsız doğru karar alabilmeyi, doğa bilincini, programlı yaşamayı, paylaşmayı, yardımlaşmayı ve öz güven sahibi bireyler olma yolunda yardımcı olacak bir konaklamalı yaz okuludur.

Konaklamasız Yaz Kampı

Belirli saat aralıklarında   yelken sporunu öğrenmenin yanı sıra, ebeveynlerinden bağımsız doğru karar alabilmeyi, doğa bilincini, programlı yaşamayı, paylaşmayı, yardımlaşmayı ve öz güven sahibi bireyler olma yolunda yardımcı olacak günlük yaz okuludur.

Kamp Dönemleri

KONAKLAMALI VE KONAKLAMASIZ YAZ KAMPI DÖNEMLERİ

1. Dönem :         15 Haziran    –    26 Haziran 2015
2. Dönem :         29 Haziran    –  11 Temmuz 2015

3. Dönem :         20 Temmuz  –  31 Temmuz 2015

4.Dönem :          03 Ağustos   –    14 Ağustos 2015

5. Dönem :         17 Ağustos   –    28 Ağustos 2015

*Konaklamasız yaz kampı Pazartesi - cuma günleri arasında gerçekleşir.

*Konaklamasız yaz kampı programı;
Sabah Grubu; 09:30 – 13:00

Öğle Grubu   ; 13:30 – 17:00


Eğitim Programı


Kursiyerlerimize, ana branş olarak yelken sporu öğretilecektir. Bunun yanı sıra, yüzme, doğa yürüyüşü, basketbol , voleybol ,satranç gibi yan spor dalları da sportif aktivite olarak kursiyerlerimize yaptırılacaktır.

Spor aktivitelerin yanı sıra kişisel gelişim amaçlı oyunlar, temizlik, grup ile hareket etme, disiplin ve sorumluluk sahibi olma gibi değerler kursiyerlerimizce uygulanması, eğlenceli bir biçimde öğrenmeleri sağlanacaktır.

*Saatlik ve günlük eğitim programımızı internet sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

Eğitmen Kadromuz

Çocuklarımızın gelişiminde , rol model olarak bulunan öğretmen ve antrenörlerin öneminin farkındayız. Bu sebeple antrenör ve eğitmen kadromuz branşlarının en iyilerinden seçilmiştir.

Eğitmen kadromuzun başında 2012 Londra Olimpiyat Oyunları'na kulübümüz sporcusunu yetiştiren ve gönderen ,2013 Akdeniz Olimpiyat Oyunları ve 2013 sezonu Laser sınıfı Avrupa ve Dünya Şampiyonaları'nda Türk Milli Takımı Antrenörlüğünü yapan ,Türkiye Yelken Federasyonu onaylı Tüyep eğitim sertifikasına sahip , Türk Olimpian Derneği Panelisti Saruhan Çinay liderliğinde ve Besyo mezunu branş eğitmenleri eşliğinde eğitimlerimiz gerçekleşmektedir.

Tesis Özellikleri

Heybeliada Su Sporları Kulübü fiziki ve sosyal çevre bakımından bir çok özelliğe sahip bulunmaktadır. Özellikle konumu ve yapısı itibariyle yeşil ve mavinin birleştiği korunaklı bir arazide yer almaktadır.

Kulübümüz ;
Sadece kulüp üyelerinin ve misafirlerinin girebildiği,

24 saat güvenlik görevlilerinin bulunduğu,

24 saat güvenlik kameraları ile izlenen ve kayıt altına alındığı,

Gün boyu sağlık odası ve doktorunun hizmet verdiği,

Cankurtaran personeline sahip bir kulüp olarak hizmet vermektedir.

Konaklama Alanı

Kursiyerlerimiz temiz ve bol oksijenli havanın yanı sıra , yeni inşa edilmiş klimalı odalarda eğitmenleri eşliğinde konaklayacaktır.

Haftada bir çarşafları değiştirilecek olup , özel eşyaları da aynı şekilde temizlenip kendilerine teslim edilecektir. Odalar , temizlik personellerimiz tarafından her gün temizlenecektir.

Beslenme

Kursiyerlerimiz , yaş gruplarına göre oluşturulacak ve yaptıkları spora yönelik, spor diyetisyeni tarafından verilecek menü çerçevesinde günlük kalori ihtiyaçlarını, kulüp restorantımızda yapılacak yemekler eşliğinde alacaktır.

Tekne Filomuz

Eğitimlerimiz tüm dünyaca kabul edilen optimist ve laser sınıfı tekneler ile gerçekleşecektir. Ayrıca yat sınıfı teknemizde ,kurs süresince kursiyerlerimizin kullanımında olacaktır.

Ulaşım

Tesislerimize Bostancı, Maltepe ,Kadiköy ve Kabataş iskelelerinden kalkan deniz otobüsü, vapur ve mavi Marmara motorları ile ulaşabilirsiniz. Heybeliada İskelesi'den kulüp yolcu teknemiz ile kursiyerlerimiz kulüp tesislerine getirilebilir.

Tarafımızdan Verilecekler

Kursiyerlerimize , kamp boyunca tekne üstünde giyecekleri , can yelek , lycra(çabuk kuruyan kıyafet) , şapka ve çanta verilecektir.

Kampın sonunda , kurs katılım sertifikası verilecektir.

Kamp dönemlerinin sonunda sertifika törenleri düzenlenecektir ve velilerimiz bu gösterilere davet edilecektir.

Kampı dönemlerinin sonunda bu spora devam etmek isteyen sporcu adaylarımıza, kulüp tarafından yelken lisansı çıkartılarak bu spora devam etmeleri ve yarışmalara katılımları sağlanacaktır.

Güvenlik

Çocuklarımız bizim için en önemli varlıklardır. Eğitim süreleri boyunca tesis görevlileri , aktivite görevlileri ve eğitmenlerimizin taviz vermeyeceği tek konu güvenlik olacaktır. Karada ve deniz üzerinde alınması gereken tüm güvenlik önlemleri ve prosedürleri yerine getirilmiş olacaktır.

Kursiyerlerimize, eğitim süreleri boyunca sigorta yaptırılacaktır.

Detaylı Bilgi ve Katılım için; yelkenokulu@saruhancinay.com   mail adresinden tarafımıza ulaşabilirsiniz. En kısa sürede geri bildirimde bulunulacaktır.